Prema Godišnjem planu rada Medžlisa Derventa u nedjelju 17. maja 2026. godine održan je šehidski mevlud u Ali-aginoj džamiji.
Nakon obavljenog podne-namaza, prisutnima je selame i riječi dobrodošlice uputio Muris-ef. Abdurahmanović, glavni imam Medžlisa Derventa.
Potom su imami u okviru programa proučili Jasini-šerif, odlomke iz mevluda i kelimei-tevhid.
Programu sjećanja na šehide Dervente prisustvovao je Admir-ef. Blitović, rukovodilac Službe za vjerske poslove i obrazovanje. On je prenio selame Ismail-ef. Smajlovića, muftije banjalučkog, te je u upućenoj poruci prisutnima ukazao na važnost čuvanja sjećanja na šehide kao i značaj izvršavanja preuzetih emaneta prema Allahu dž.š, ljudima i domovini.
Na kraju programa proučena je prigodna dova.
(Medžlis Derventa)