Učenici Medrese “Reis Ibrahim-ef. Maglajlić” u Banjoj Luci upriličili su svečani predbajramski program povodom nastupajućeg Kurban-bajrama. Kroz učenje Kur’ana, ilahije, recitale i prigodna obraćanja prisutni su imali priliku osjetiti ljepotu zajedništva, vjere i bajramske atmosfere.
Program je bio ispunjen porukama sabura, zahvalnosti, porodice i međusobnog poštovanja, uz podsjećanje da prava vrijednost Bajrama leži u iskrenosti, pomoći drugima i zajedništvu.
Na kraju programa prisutnima se obratio direktor medrese mr. Muris-ef. Spahić, a večer je završena dovom za mir, zdravlje, bereket i slogu među ljudima.